Günümüzde Ve Yakın Tarihimizde Göçler

Günümüzde Ve Yakın Tarihimizde Göçler

Bu Göçleri 4 Şekilde Ele Alırsak

1:İşçi Göçleri  2:Mübadele Göçü 3:Beyin Göçü 4:Mülteçi Göçü,dir.

İşçi Göçü Nedir Tanımı

İşçi Göçü Örnekle Açıklarsak Sanayi Devriminden Sonra Sanayi Merkezlerin Acılmasıyla İş Gücü Eksikligi İhtiyaç Duyuldu .Kırsal Alanlarda Gerek İse Başka Ülkelerden İşsizLer Göç Etmek Zorunda Kalmıştır.Sanayileşmiş Ülkerlerde Nüfus Oranı Fazladır. İşçi Göçü Sebebiyle.

Mübadele Göçü Nedir.

Mübadele Göçü Zorunlu Göçdür. Devletler Arası Yapılan Anlaşma İle Nüfusun Değişdirilmesidir.Yakın Tarihimizde Lozan Antlaşmasının 1.Maddesi Mübadele Göçü Örneği Gösterebiliriz.

Beyin Göçü Nedir

Beyin Göçü Bunu Örnekle Anlatmak İstiyorum.Bu Konuya Dikkatinizi Vermenizi İstiyorum.İlk Helikopter Bilindiği gibi Amerika Yapmışdır.Fakat Arkasında Bir Türk Vardır.Helikopter Projesi Çizen Üstadımız Tübitaka Başvurur Yapılan Degerlendirmeler Sonrası Proje Dikkate Alınmaz.Böyle Birşeyin Yapılamayaçagı Kararına Varılır.Bu Arkadaşımıza Amerikadan Teklif Gelir Tüm olanıkları Saglamak Amaçıyla Ve Teklifi Kabul Eder Türk Arkadaşımızın Projesi Gercekleşir Helikopter Yapılmıştır Şuanda Gelişdirilen Helikopterler Milyon Dolarla Satılmakdadır. Şimdi Gelelim 2.Konuya Ülkemizde Beyin Göçü Çok Yaşanmıştır.Fakat Dış Güçler Bizim Gelişmemizi İstememekdedir.Yakın Tarihimizde Bilim Adamlarımıza Hep Süikast Yapılmış Öldürülmüşdür.Aselsandaki Mühendislerimiz Gibi. 12 bilim adamımız Bir Araya Gelir Ve Cern Gibi Bir Araştırma Tessizi Kurmaya Karar Verirler Devletimiz Destegi İle Fakat Bu Bilimadamlarımız Aynı Uçakda Olup Uçagın Düşmesi İle Ölmüştür. Yani Dış Güçler Veya İçimizdek hainler Büyümemizi İstemiyor. Şuanki Aselsanın Güvenliği En Üst Düzeyde Bu Suikastlar Sonrası Devletimiz Bu Konuyla Birinçi Dereceden İlgilenmekdedir.

Beyin Göçü Yapan Bilim Adamlarımız Dönmek İstiyor Son 2 Yılda 130 dan fazla Tubitak Araçılı İle Geri Dönüş Sağlanmış.

Doğa Olayları Sebebiyle Yapılan Göçler

Doğal Olaylar Sebebiyle Oluşan Mal Kayıpları Veya Yer Yüzü Şekillerin Değişmesi Sonucu Çok Sayıda İnsanlar Göç Etmişdir.

Sosyal Olaylar Ve Savaşlar Nedeniyle Oluşan Göçler

Ülke İçinde Oluşan Etnik veya Siyasi Kavgalardan Dolayı Oluşan Göçün Nedenlerinden Biridir.Savaşlar Nedeniyle Oluşan Göç Sebebleride Vardır.Örneğin Suriyedki İç Savaşın Oluşu Türkiyeye Mülteçi Akını Etmesi.Yahudilerin Nazilerden Kaçması Gibi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzel Sözler Resimli Sözler İnstagram Sözleri Resimli Sözler Vefasız Sözler Resimli Aşk Sözleri Mevlana Sözleri Güzel Sözler Define İşaretleri Metin2 wiki Kredi Hesaplama