kpss yaş sınırı 2018

Merhabalar Öncelikle Kpss Sınavına Katılmak,da Yaş Sınırı Yok Fakat Bazı Devlet Kurumları Personel Alır İken Yaş Sınırı Şartı Koyabiliyor.

B grubu kadrolar için genellikle üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Öğretmen Atamalarında Yaş Sınırı 40 dır.Öğretmen Atamalarını Ösym Değil Meb Yapmaktadır. Ayrıca Meb Yönetmeliklerinde 40 Yaş Sınırı Hükmü Bulunmaktadır.Yaş Sınırı KPSS-A kapsamındaki müfettiş, uzman, denetmen, kontrolör ve uzman yardımcılığı gibi Kariyer Odaklı Yaş Sınırı  Uygulaması Konulmaktadır.657 sayılı Kanunun 4/B veya 4/C maddelerince Bu Görevlendirmelere Tabi Değildir. KPSS Aranan Şartlar Olarak Örneğin Tsk kpss puanı 90 Arıyor Fakat Yaş Sınırı 40 Diyebilmektir. Örnektir.

Konuya Hakim Olan Bir Arkadaşımız Yorum Olarak Bizlere İletmiş Yazıyı Aynen Aktarıyorum..

A gurubu kadrolarında yaş sınırı 35 tir örnek idari hakimlik kaymakamlık uzaman ve uzman yardımcılığı gibi. B Gurubu kadrolarında yaş sınırı yoktur örnek 657 düz memurluk gibi yada mühendislik sağlık alanları ile ilgili meslekler ssk maliye ptt işkur bunlar düz memurluklar ve yaş sınırı yok

4/B’li personel alınacağı açıklanmışsa genel olarak bakıldığında yaş sınırı olmayacaktır. 4/A statüsünde alım yapılacaksa yaş şartının belirtilip belirtilmediği ilan ve kurum bazında incelenmeli.

 

etiketler

kpss yaş şartı sınırı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzel Sözler Resimli Sözler İnstagram Sözleri Resimli Sözler Vefasız Sözler Resimli Aşk Sözleri Mevlana Sözleri Güzel Sözler Define İşaretleri Metin2 wiki Kredi Hesaplama